Motionsorientering 21 april

7.7 km
1   Fredrik Åhman           IFK Umeå            37.22
2   Henrik Johansson        Umeå OK             42.27
3   Emil Nilsson            Umeå OK             43.56
3   Anton Nilsson           Umeå OK             43.56
5   Cecilia Thomasson       Umeå OK             44.46
6   Henrik Johansson        Umeå OK             46.52
7   Mattias Berggrund       Hammarby IF         48.08
8   Per Hallgren            Umeå OK             48.38
9   Christian Bigler        Umeå OK             50.42
10  Inge Nilsson            Umeå OK             57.18
11  Mattias Karlsson        Umeå OK             64.45

5.1 km
1   Clas Fries              Umeå OK             29.51
2   Elisabeth Fries         Umeå OK             32.49
3   Per Engman              Umeå OK             33.04
4   Bernt Stenberg          IFK Umeå            33.23
5   Anna-Karin Jonasson     Umeå OK             33.39
6   Terho Nevalainen        Umeå OK             34.34
7   Ann-Sofie Karlsson      Umeå OK             34.41
8   Magdalena Nilsson       Högåkers OK         34.44
9   Simon Eriksson          Umeå OK             35.47
10  Ann-Sofie Johansson     Umeå OK             35.51
11  Mattias Vesterberg      Umeå OK             36.04
12  Johan Korsman           Umeå OK             37.03
13  Tommy Nilbrink          Umeå OK             37.22
14  Tjelvar Otterbjörk      Umeå OK             37.33
15  Vera Lundström          Umedalens IF        37.40
16  Björn Sandström         Umeå OK             38.22
17  Roger Karlsson          Umeå OK             38.38
18  Helen Myhrberg          Umeå OK             39.31
19  Sanna Rönnlund          Umeå OK             39.57
20  Bert Eriksson           Umeå OK             41.05
21  Per Lundgren            Umeå OK             45.11
22  Lena Stenberg           IFK Umeå            46.07
23  Emelie Landström        Umeå OK             59.02
24  Ulrica Nilsson          Umeå OK             62.26
25  Barbro Lundgren         Umeå OK             63.04
    
3.2 km
1   Emil Hornliden          Umedalens IF        23.17
2   Torbjörn Hornliden      Umedalens IF        24.11
3   Gabriella Egerup        Umeå OK             24.31
4   Lydia Johansson         Umeå OK             25.25
5   Mats Klingvall          Umeå OK             28.40
6   Jonas Kärrlander        Umedalens IF        30.34
7   Stefan Kärrlander       Umedalens IF        30.38
8   Daniel Andersson        Umeå OK             33.26
9   Matilda Karlsson        Umeå OK             34.12
10  Hardy Paulsson          Umeå OK             34.38
11  Josefin Engman          Umeå OK             34.96
12  Lotta Karlsson          Umeå OK             34.97
13  Maria Engman            Umeå OK             35.01
14  Urban Backman           Umeå OK             45.23
Det här inlägget postades i Resultat. Bokmärk permalänken.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *